Whether you’re relaxing by the fire or sleeping under the stars, our camping hammock has everything you need to stay comfy and covered throughout the night for your next camping trip & RV trip, or even just lounging in your backyard or patio on a hammock stand!Made of parachute fabric makes it very sturdy & durable. Exquisite touch feeling, anti-tearing, dirty resistance, easy to be cleaned and dry quickly after being wet.
| Color | Red, Green, Blue, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 106.3" x 55.1" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA955 |
| Theme | Camping, Fitness, Hiking, Outdoors, Travel |









