Wreath Storage Bag 24″
$19.50
PLA952
A waterproof wreath storage bag with reinforced handles, ideal for protecting seasonal wreaths from damage.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $19.50 | R |
| 300 - 499 | $18.08 | R |
| 500 - 999 | $16.67 | R |
| 1,000 - 2,999 | $10.83 | R |
| 3,000 - 4,999 | $10.58 | R |
| 5,000+ | $9.50 | R |
The Christmas wreath holiday storage bag is made from waterproof polyethylene plastic to protect your wreaths from mold and water damage,which is very waterproof and dustproof, and very durable. 2 stitch-reinforced handles make the Christmas storage containers door wreath holder easy to carry and hangable.These wreath storage bags can protect your seasonal wreaths, so you can use them repeatedly year after year. These festive bright Green and Red storage bins stand out around and under storage boxes helping you easily locate your holiday Xmas wreath storage container; an attached card slot lets you know what’s inside the wreath box. Customized logo available. Price for over 3000pcs is for sea shipment.
| Color | Black, Green, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 24.0" x 24.0" x 7.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA952 |
| Theme | Automotive, Household, Office |













