Foldable Sport Gym Backpack Bag Travel Daypack
$15.33
PLA949
A foldable, convertible backpack/tote bag made from canvas, suitable for multiple uses like travel, gym, or shopping.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $15.33 | R |
| 300 - 499 | $14.33 | R |
| 500 - 999 | $13.33 | R |
| 1,000 - 2,999 | $11.67 | R |
| 3,000 - 4,999 | $10.00 | R |
| 5,000+ | $9.56 | R |
The pocket opening of this bag easy access to your personal items, such as clothes, water bottle, gym gear and traveling accessories etc. It transforms with a single pull on the straps to easily convert into a backpack, tote bag, or pouch to perfectly fit into your lifestyle and free your hands. Our convertible bags are feature wide straps and reinforced stitching in critical areas to safely hold heavy grocery loads or for a quality beach bag, picnic bag, or shopping tote.Bags are made out of a canvas.Notabags are made to be used and reused.Our multipurpose bags are eco-friendly, water-resistant, foldable, washable, and a perfect alternative for reusable grocery bags, messenger bags for school, a teacher canvas bag, gymnastics bag, bag for school sports, and so much more.
| Color | Yellow/White, Yellow/Gray, White/Green, Green, Green/Pink, Beige, Blue, White/Blue, White/Teal, Pink, Gray, Yellow, White/Green, White/Blue, Blue/White, Burgundy, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 17.5" x 13.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA949 |
| Theme | Basketball, Club, Education, Organization, Yoga |













