Bluetooth Sports Headband Headphones
$10.42
PLA943
Bluetooth Sports Headband Headphones offer hands-free music enjoyment during workouts and sleep with a comfortable design.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $10.42 | R |
| 300 - 499 | $9.98 | R |
| 500 - 999 | $9.25 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.58 | R |
| 3,000 - 4,999 | $7.92 | R |
| 5,000+ | $7.08 | R |
Made of durable braided cord and offer a breathable mesh lining,extremely stretchable, fit most head size, feature a soft headband design with wireless sleep headset inside,allow you to enjoy hands free music,and protect you from being disturbed by your mess hair and sweat.Sleep headphones bluetooth built-in 2 ultra-thin speakers,devices control module is in the middle of bluetooth sleep headband,no press the ears.Sleeping headphones are comfortable enough to wear while lying down or sleeping on your side. Our bluetooth headphones built-in advanced rechargeable lithium battery,which can work more than 10 hours and 2-2.5 hours charging time only
| Color | Black, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.0" x 7.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA943 |
| Theme | Exercise, Health, Music, Running, Travel |













