Magnetic Metal Fidget Toys
$11.07
PLA940
Magnetic Metal Fidget Toys offer a satisfying clicking sound and adjustable tension for stress relief and entertainment.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $11.07 | R |
| 300 - 499 | $9.75 | R |
| 500 - 999 | $9.25 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.87 | R |
| 3,000 - 4,999 | $8.27 | R |
| 5,000+ | $7.48 | R |
The poker Fidgets slider toy is entirely made of metal. Every detail of the slider has been precisely machined, and the surface treatment is delicate and smooth, making it more comfortable to hold. You need to push in the direction of the position of the inner magnets, like when playing poker, the cards unfold in the hand, which is very interesting. When you push this magnetic slider, the magnets inside snap into each other, giving you force feedback from the magnetic force. This process produces a very crisp metallic crashing sound. You can change the slack of the slider by adjusting the tightness of the lower left screw to achieve the most comfortable feeling. These relaxing mini fidget toys are portable and small enough to play with one hand.
| Color | Gold, Rose Gold |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.9" x 1.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA940 |
| Theme | Business, Fun, Gift, Household, Party |













