The water dental flosser has 5 pressure settings and 4 tips for tailored care from gentle to intense. BPA-Free and Upgraded 300ml Large Water Tank, Less Refilling Needed. It makes your oral cleaning more convenient and efficient. The water dental flosser is IPX7 rated for worry-free use while washing, showering, or swimming.
| Color | Light Gray, Black, Dark Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.7" x 3.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA921 |
| Theme | Bathroom, Cleaning, Health, Household, Hygiene |













