Retro color with fashionable shape, classic style, high quality material. It is very suitable for people of all ages. Whether it is used in your life or work. Lightweight while providing sufficient hardness to protect the glasses. Soft protective lining on the interior to prevent glasses from being scratched and dirtied. Case fits most sized eyeglasses. Standard size and portability. You can easily fit into your purse, travel bag, school bag, makeup bag, etc. The Glasses Case is not only very useful and practical, its beautiful too!
| Color | Dark Brown, Natural Wood Brown, Reddish Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.3" x 2.0" x 1.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA909 |
| Theme | Eyewear, Health, Medical, Spa |













