Beat the heat with a personal cooling system. This portable mini misting fan offers a fine mist of cold water and a powerful fan. With the help of the powerful motor and flexible fan blades you can get a cool breeze anywhere! Give yourself a refresh anywhere! It’s the perfect way to cool your face at the beach, park, at a game, camping or at theme parks. Perfect for use indoors or outdoors. This fan is perfect for travel and it’s a great way for kids to get some chill. It’s compact and lightweight so you can easily throw it in your tote bag or luggage.
| Color | Black, White, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.3" x 2.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA901 |
| Theme | Beach, Exercise, Hiking, Patio, Yoga |













