9 Bulbs LED Mini Aluminum Flashlight With Lanyard
$2.65
PLA890
A compact, portable LED flashlight with a lanyard, ideal for various uses like camping or power outages.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $2.65 | R |
| 300 - 499 | $2.48 | R |
| 500 - 999 | $2.30 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.83 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.75 | R |
| 5,000+ | $1.50 | R |
Not only is this an extremely affordable present, but it’s also practical. A travel flashlight comes in handy for a variety of reasons and its small size makes it easy to take along. Hotel power outages, searching for keys at night, or lighting a dark pathway, a travel flashlight is an indispensable piece of travel gear. These flashlights are equipped made of aluminum alloy,with 9 LED bulbs, which can provide enough light to help you walk at night or in dark places, and are equipped with a lanyard that can be easily hung anywhere.Convenient to carry, can be put in a handbag, a purse or pocket; suitable for camping, walking at night, reading at night, traveling, fishing, parties, and power failure, etc.
| Color | Black, Blue, Red, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 0.98" x 0.98" x 3.43" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA890 |
| Theme | Camping, Emergency, Hiking, Household, Outdoors |













