Laptop Sleeve with Stand PU Leather Case
$21.83
PLA888
A slim, PU leather laptop sleeve with a stand offers protection and ergonomic support for your device.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $21.83 | R |
| 300 - 499 | $18.67 | R |
| 500 - 999 | $15.67 | R |
| 1,000 - 2,999 | $14.50 | R |
| 3,000 - 4,999 | $8.83 | R |
| 5,000+ | $7.50 | R |
Premium PU leather exterior, microfiber interior. Effective for waterproof, dustproof, scratch, shock absorption. Being slim and lightweight, it’s easily to carry or inside another bag, backpack and suitcase. The Laptop Bag shape is simple and generous, This is a computer stand, ergonomically designed to help you live and play better.
| Color | Black, Brown, Gray, Pink, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 14.0" x 10.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA888 |
| Theme | College, Household, Office, Travel |













