Face Mask Sun UV Protection Cover
$1.72
PLA885
A versatile face mask offering sun protection and wind/rain defense, ideal for various outdoor activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $1.72 | R |
| 300 - 499 | $1.65 | R |
| 500 - 999 | $1.60 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.28 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.27 | R |
| 5,000+ | $1.10 | R |
This Skull Magic Face Mask is made of Polyester fabrics. Breathable, Quick Drying, Not allergic, Sunscreen. You can easily fit it on . Lightweight stays comfortable on your head. Suitable for men or women, wear as an open or closed balaclava, hat, scarf, half ski mask, neck gaiter or face mask. Ideal for skiing, snowboarding, mountain climbing, motorcycling, running, trekking and more. Protect your head, face and neck from strong wind, rain.
| Color | Blue, Green, Gray, Orange, Pink, Purple, Yellow, White, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.5" x 19.3" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA885 |
| Theme | Biking, Boating, Cycling, Hunting, Outdoors |













