Unisex Canvas Backpack Bag Sets
$40.00
PLA879
A durable, multi-purpose canvas backpack set with adjustable straps and ample storage for travel, business, or school use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $40.00 | R |
| 300 - 499 | $36.67 | R |
| 500 - 999 | $35.00 | R |
| 1,000 - 2,999 | $30.67 | R |
| 3,000 - 4,999 | $26.50 | R |
| 5,000+ | $25.50 | R |
Bag is made of high density nylon fabric, non-toxic, Environmentally friendly, easy to clean, water-and stain-resistant anti-strike and anti-scratch.Widen and thicken durable adjustable shoulder straps,ultra thick comfortable decompression handle, alleviate weight on shoulder and hands, padded sponge breathable back panel, enhance the protection of the spine.The canvas backpack is suitable for travel and business trips. Large capacity and easy to fold. . Three-piece backpack is suitable for students to use, convenient to store learning tools.Large capacity design makes most of daily necessities loaded, meet your travel needs.Light weight, easy to take and pull, give you a better feeling, Multiple colors available.
| Color | Black, Blue, Brown, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.0" x 14.0" x 3.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA879 |
| Theme | College, Computer, Office, Travel |













