Faux leather.1 main big pocket & 1 small side pocket. Handle drop length approx 9 inch. This bag can holds an Apple pad, charge, wallet, books, phone, keys, cosmetics, essentials and so on. It’s a good choice for traveling, working, shopping, school, etc.Features: a simple, casual and fashionable tote bag/shoulder bag with a tassel decoration; Convenient magnet closure design and soft material, comfortable to carry.
| Color | Orange, Light Pink, Light Blue, Light Brown, White, Black, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.6" x 4.6" x 11.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA871 |
| Theme | Business, College, Office, Travel |













