Travel Duffel Bag Backpack
$32.93
PLA855
A versatile duffel bag backpack with a shoe compartment, waterproof pocket, and adjustable straps for travel or gym use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $32.93 | R |
| 100 - 249 | $31.89 | R |
| 250 - 499 | $30.58 | R |
| 500 - 999 | $29.53 | R |
| 1,000 - 2,999 | $27.63 | R |
| 3,000+ | $27.13 | R |
Our gym bag with shoe compartment on the side, which can be packed separately from other items, and a built-in waterproof wet pocket for post-workout clothes to avoid mixing with clean clothes. This weekender travel bag comes with an adjustable and removable shoulder strap, you can carry it more comfortably and can be used as a duffle bag, shoulder bag and backpack. This overnight bag is made of epithelial membrane coating process on the surface, water resistant and anti-scratch. We have reinforced the handle with load-bearing,it won’t break with long term use.
| Color | Gray, Black, Red, Pink, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 17.3" x 9.0" x 20.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA855 |
| Theme | Travel |













