Transparent Cosmetic Bags
$3.88
PLA850
Transparent cosmetic bags are made from waterproof PVC, ideal for travel, swimming, or organizing toiletries and other small items.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.88 | R |
| 100 - 249 | $3.48 | R |
| 250 - 499 | $2.42 | R |
| 500 - 999 | $2.14 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.84 | R |
| 3,000+ | $1.77 | R |
All the travel cosmetic bags are made from premium quality PVC waterproof material, They are suitable for storage of wet items such as swimsuits and towels; Also great for storage your makeup toiletry items,lightweight, durable, waterproof and easy to clean.Design with large opening zipper on the top, making the makeup bags more easy to use; Besides, the transparent design can help you more quickly find what you want or what you have stored, save your time.The portable toiletry bags can be widely used to carry your different cosmetics, toiletries and many other small daily necessities, great storage organizer for travel, swimming, camping, fitness and bathroom; Also can be used as pencil case or stationery organizers.
| Color | Blue, Green, Purple, Yellow, Gray, Red, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.76" x 2.76" x 5.51" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA850 |
| Theme | Fashion, Hotel, Office, Spa, Travel |













