Silicone Workout Weights Wrist Bracelets
$23.33
PLA837
Silicone wrist weights provide adjustable resistance for enhanced workouts and daily movement.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $23.33 | R |
| 100 - 249 | $22.93 | R |
| 250 - 499 | $22.51 | R |
| 500 - 999 | $21.55 | R |
| 1,000 - 2,999 | $19.35 | R |
| 3,000+ | $15.07 | R |
Designed to be clean and secure,These versatile adjustable wrist weights fit seamlessly into your fitness and exercise routine.Add constant resistance to your workout (or walk) to increase your calorie-burn without the jump squats. These weighted bracelet help you get the most out of your daily movement. The surface of the wrist weight bracelets is made of premium & soft silicone material, which Prevents friction from causing damage to the skin.The waterproof and sweat-proof design makes it easy to clean and odor free.Adjustable magic straps make these wrist weights suitable for everyone. Wrist weights set include 2 adjustable silicone weight bracelets, 0.5 LB each.
| Color | Blue, Purple, Pink, Green, White, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.0" x 1.77" x 0.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA837 |
| Theme | Running, Sports, Yoga |









