AM PM Weekly 7 Day Pill Organizer
$5.36
PLA833
The AM PM Weekly 7 Day Pill Organizer is a transparent dispenser with AM/PM compartments for easy medication management.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $5.36 | R |
| 100 - 249 | $4.67 | R |
| 250 - 499 | $4.50 | R |
| 500 - 999 | $4.17 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.67 | R |
| 3,000+ | $2.51 | R |
The medicine box is made of food grade material for health care or medical use safely, transparent dispenser organizer and AM/PM mark make users easy to distinguish.Plan doses for morning and evening with separate AM/PM compartments. Large compartment can hold enough tablets. Planner compartments have contoured bottoms so retrieving your medication out of the planner is simple. Clear planner lids keep your medication visable to help prevent missed doses. The pill organizer makes living healthier and easier.
| Color | Purple, Blue, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.0" x 3.5" x 1.2" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA833 |
| Theme | Health, Organization |













