Cute Piggy Money Bank
$7.37
PLA831
A cute piggy bank made of durable plastic, perfect for encouraging children to save money and adding a decorative touch to any room.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.37 | R |
| 100 - 249 | $6.92 | R |
| 250 - 499 | $6.63 | R |
| 500 - 999 | $6.30 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.00 | R |
| 3,000+ | $5.23 | R |
Made of plastic material, this piggy bank is safe and non-toxic, solid and unbreakable, you don’t need to worry that it will break if child drops it to the ground anymore, ensuring a long time of use.About 5.9*4.7*5.3″ (Lx W x H). You can place it on any table or book shelf, it can not only serve as a money box but also a lovely decoration for your home.It fits almost every type of standard coin, encourages child to save with this cute piggy bank!Plastic bank is perfect for any nursery or kid’s room. A sweet gift for any expecting or new parent.The piggy coin bank is a sweet gift for boys, girls, kids and even adults on birthday, Christmas, New Year, holiday and other special occasions.
| Color | Pink, Blue, Yellow, Red, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.1" x 3.4" x 4.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA831 |
| Theme | Decoration, Money |













