Large Travel Backpack For Women Men
$65.52
PLA830
A large, waterproof travel backpack with multiple compartments for organization and a built-in charging port.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $65.52 | R |
| 100 - 249 | $60.17 | R |
| 250 - 499 | $57.60 | R |
| 500 - 999 | $45.42 | R |
| 1,000 - 2,999 | $35.46 | R |
| 3,000+ | $30.68 | R |
This backpack is made of waterproof durable Oxford fabrics, good air permeability and heat dissipation with two padded shoulder straps, offers lightweight carrying and of force reinforcement,keeping cool when you carry it for a long time. And it is tough, firm and does not fade. Main pocket x 2, laptop compartment x 2, and many other pockets for different purposes. A separate shoe cabinet can help you better carry your shoes and store them in your travel bag.Built-in charging port to charge your phone anytime, anywhere.There is a zipper pocket on the back of the bag, which can store valuables such as mobile phones and iPads, which is anti-theft and convenient. Can be used several different ways.
| Color | Gray, Pink, Black, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12.6" x 6.3" x 18.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA830 |
| Theme | Business, College, Computer, Education, Travel |













