Silicone Protective Cover Sleeve Skin for Stylus Pencil
$4.31
PLA827
A silicone sleeve case protects Apple Pencil from damage, improves grip, and allows for personalization.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $4.31 | R |
| 100 - 249 | $3.87 | R |
| 250 - 499 | $3.73 | R |
| 500 - 999 | $3.60 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.47 | R |
| 3,000+ | $3.22 | R |
This Pencil silicone sleeve case is made of premium soft silicone material; The smooth and faceted surface provides an excellent skin touching and comfortable grip for drawing, sketching, and everyday use. Apple Pencil & Charging Cable & Adapter are NOT INCLUDED.The anti-roll pen cover surface design gives you a more stable grip and prevents it from sliding or getting scratched. Protect Apple Pencil against shock, water, dust and dirt. This sleeve case also includes a replacement tip cap to protect the apple pencil grip nib from scratches or accidental damage when not in use, while also allowing you to personalize your Pencil with a unique look.
| Color | Black, White, Purple, Pink, Orange, Blue, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.28" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA827 |
| Theme | Outdoors |











