This premium material feels and looks like glass but it’s far more durable than any other plain glass or plastic drinkware set out there. Feel free to get as clumsy as you want with our glasses, and enjoy your favorite beverages at home, patio or any pool, boating, camping, picnic, hiking or outdoors excursion that you wish!Add elegant to your party with the clear plastic stemless wine glasses tumblers.Perfect for serving your favorite wines,cocktails,juices,desserts and more.Made of durable high quality 100% food grade BPA Free non-toxic plastic.Say good-bye to long hours of cleaning!Enjoy your party without worrying about cleaning up afterwards as you can easily dispose these party cups.Or if you prefer,reuse and repurpose them for your next events.
| Color | Clear |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.25" x 4.75" x 3.25" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA812 |
| Theme | Barware, Beverage, Drinking, Restaurant, Wedding |













