Set of 6 Wooden Gift Boxed Wine Stone
$13.73
PLA779
A set of six granite chilling stones in a wooden box, perfect for keeping drinks cold without dilution.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $13.73 | R |
| 100 - 249 | $10.62 | R |
| 250 - 499 | $9.25 | R |
| 500 - 999 | $7.93 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.93 | R |
| 3,000+ | $5.92 | R |
The Whiskey Chilling Stones are different from traditional ice cubes, which will not melt or dilute the drink, ensuring your drink is quick-cooled and undiluted and a perfect taste until the last sip. The Whiskey Scotch Bourbon Stones Gift Set includes 6 granite chilling rocks, well-packed in a delicate and solid wooden box, and comes with a black velvet bag for convenient carriage.
| Color | Gray, Whute, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 0.79" x 0.79" x 0.79" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA779 |
| Theme | Barware, Christmas, Club, Party |











