Just Married Paper Lanterns
$1.75
PLA777
Fire-retardant paper lanterns suitable for both traditional flame candles and flameless tea lights, ideal for outdoor or safe indoor use during celebrations.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 250 - 299 | $1.75 | R |
| 300 - 499 | $1.48 | R |
| 500 - 999 | $1.12 | R |
| 1,000 - 2,999 | $0.90 | R |
| 3,000 - 4,999 | $0.57 | R |
| 5,000+ | $0.52 | R |
The light bags are made of fire retardant paper, so there is no risk of fire. The flame retardant coating gives you the opportunity to use traditional flame candles outdoors (only outdoors and in safe areas when using real flame) or flameless tea lights instead of real candles.
| Color | White, Yellow, Orange, Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.23" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA777 |
| Theme | Birthday, Celebration, Decoration, New Year, Party |











