Travel Waterproof Oxford Toiletry Wash Storage Hand Bag
$5.55
PLA769
A waterproof, lightweight toiletry bag with compartments for travel-sized essentials and a side handle for easy carrying.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $5.55 | R |
| 300 - 499 | $4.82 | R |
| 500 - 999 | $4.02 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.45 | R |
| 3,000 - 4,999 | $3.02 | R |
| 5,000+ | $2.58 | R |
Large space to hold all your basic toiletries and cosmetics and also suitably fits your backpack, gym bag, suitcase, luggage. Made of waterproof oxford cloth. Smooth durable metal zippers allow you to easily store all of your travel sized toiletries. This versatile travel bag has a main compartment and a front zipper pocket. Allows you to collect license, banknotes, etc. Super lightweight and easy to carry. The added convenience of a side carry handle will allow you to carry the bag with ease.
| Color | Black, Blue, Brown, Green, Gray, Orange, Pink, Yellow, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.66" x 6.29" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA769 |
| Theme | Beauty, Education, Travel |











