The material of this strap purses crossbody is soft and comfortable,foldable and not deformed, and has a storage function,It can be folded and placed in your totebag or backpack,It is very lightweight,saves space, and allows you to go when you travel.At the same time, it adopts the wide shoulder strap design reduces the burden of walk, and does not feel the weight of the messenger bag,which is very lightweight.
| Color | Black, White, Yellow, Pink, Brown, Gray, Deep Pink, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.51" x 9.84" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 40 lbs |
| Product Number | PLA766 |
| Theme | Camping, Outdoors, Sports, Travel |











