It is a tool designed to help you transfer your laundry from dryer to drawers with ease. According to the brand, you simply place the hamper in the washer or dryer and rotate the drum to scoop up all of your clothes at once. It comes in two different sizes and folds up for easy carrying and storage.
| Color | Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 21.0" x 21.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 46 lbs |
| Product Number | PLA764 |
| Theme | Bathroom, Cleaning, Hotel, Household, Motel |













