Waterproof Laptop Backpack
$52.00
PLA762
A waterproof laptop backpack with ventilation, adjustable straps, and a built-in USB charger for on-the-go convenience.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $52.00 | R |
| 100 - 249 | $48.00 | R |
| 250 - 499 | $33.00 | R |
| 500 - 999 | $25.92 | R |
| 1,000 - 2,999 | $23.88 | R |
| 3,000+ | $22.62 | R |
Comfortable airflow back design with thick but soft multi-panel ventilated padding, gives you maximum back support. Breathable and adjustable shoulder straps relieve the stress of shoulder. Foam padded top handle for a long time carry on. With built in USB charger outside and built in charging cable inside,this usb backpack offers you a more convenient way to charge your phone while walking.
| Color | Black, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.5" x 12.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA762 |
| Theme | College, Computer, Education, Travel |













