The front outside surface is made of water resistant nylon material which allows this sports fanny pack durable and anti-abrasion, perfectly protecting your items against raindrops, sweat and moist. Perfect for walking, running, hiking and cycling etc. This waist bag is well-ventilated and comfortable to wear, never accumulate perspiration and keep your waist dry and fresh.The strap with reliable buckle can be flexibly adjusted to fit your waist comfortably.
| Color | Black, Green, Orange, Red, Yellow, Blue, Pink, Gray, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.0" x 5.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Number | PLA753 |
| Theme | Biking, Camping, Fashion, Running, Vacation |













