The handle is made of natural beech, with heat insulation and anti scalding, and unique wood grain to improve the appearance.Made of food grade stainless steel, durable and safe.The spoon fork shall be polished carefully with flowing lines to prevent scratching.Sharp knives and forks make it easier to cut steak and comfortable to use.Mirror polishing, bright as a mirror, easy to clean.
| Color | Gold, Silver |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.31" x 1.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 58 lbs |
| Product Number | PLA750 |
| Theme | Food, Kitchen, Restaurant |







