Elegant style is easy to attract eyeballs. The curvature of our utensil handles is designed according to the posture of the hand. The appropriate weight and perfect balance are added to ensure maximum comfort during use that avoids you feel tired.The classic shape design and smooth edges make this flatware set stunning. It is very suitable for all your home styles and can match any tableware you have. There are no rough spots or sharp edges, very comfortable to use without hurting your mouth at all.
| Color | Black, Silver, Gold, Rose Gold |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.13" x 3.18" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 58 lbs |
| Product Number | PLA747 |
| Theme | Barware, Cooking, Food, Kitchen, Restaurant |













