Helps organise colours to make choices and combinations easier;Defines common terms and helps the artist to understand colour uses and interactions.Designed for all artists, including: Painters, crafters, interior, graphic, garden, and landscape designers;Perfect gift for creative people!Two-sided rotating wheel shows colour relationships.Good for beginners to identify any of the colors easily and recognize the middle of the color simply.
| Color | White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.9" x 5.9" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 58 lbs |
| Product Number | PLA745 |
| Theme | Carnival, Fun, Party |









