Nail clipper comes with a movable magnifying glass, provide clear and natural view to reduce eyestrain, allow you can see those tiny nails easily.Magnifying glass angle and position can be adjusted to meet your different needs, which is convenient for you to cut fingernails and toenails.Magnifier glass nail clipper allow the elderly can cut their fingernails and toenails by themselves clearly and easily, which is accurate and safe to use.Nail magnifier scissors with matte surfaces at the bottom to provide a complete nail trimming effect, suitable for baby nails to avoid hurting the baby.
| Color | White, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.12" x 1.65" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 58 lbs |
| Product Number | PLA741 |
| Theme | Bathroom, Hygiene, Travel |











