Our 8.5″ long metal straws are made of food-grade stainless steel, nontoxic, no rust and no aftertaste, they are designed to be very smooth for your lips and hands to touch. The drinking straws are dishwasher safe, or they can be washable by our 2 long nylon cleaning brushes which can rinse off stains easier and faster from stainless steel straws.
| Color | Purple, Silver, Blue, Gold, Rose Gold, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.5" x 0.59" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 58 lbs |
| Product Number | PLA739 |
| Theme | Drinking |













