Large compartments for storage, main compartment for storing pencils and pens, side pocket is good for money cash or tickets, mesh pockets is ideal for small notes and cards, little pockets are perfect for cables, earbuds or chargers. This unique design not only protect stationery and accessories in a better way, but also keeps things neatly organized and accessible.
| Color | Green, Gray, Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.27" x 3.96" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA731 |
| Theme | College, Education, Organization, Travel, Writing |













