3 Compartments Large Capacity Pencil Case
$7.97
PLA729
A large capacity pencil case with three compartments for holding up to 50 pens and other school supplies.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.97 | R |
| 100 - 249 | $7.23 | R |
| 250 - 499 | $6.28 | R |
| 500 - 999 | $6.03 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.98 | R |
| 3,000+ | $4.52 | R |
Excellent purchase for secondary school, high school and primary school children. Great ideal gift for your child’s first day at school. Handheld, simple, compact and lightweight design that can be easily held in your hand, in your school bag or in your suitcase. With three large zippered compartments for up to 50 pens and other utensils.
| Color | Pink, Blue, Green, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.05" x 3.74" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA729 |
| Theme | Beauty, College, Fashion, Household, Travel |











