Made with super soft Oxford fabric, the surface is waterproof and water repellent with excellent water repellency. The surface is easy to wipe with paper even when wet in rain or snow. Securely protects your precious belongings inside the bag. Made of high quality oxford fabric, abrasion resistant and durable.
| Color | Blue, Green, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 14.96" x 9.45" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 35 lbs |
| Product Number | PLA725 |
| Theme | Outdoors, Sports, Travel |













