Foldable Clipboard
$13.52
PLA714
A foldable clipboard, compact and durable, ideal for nurses, students, and professionals needing portable note-taking solutions.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $13.52 | R |
| 100 - 249 | $11.75 | R |
| 250 - 499 | $11.27 | R |
| 500 - 999 | $9.62 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.15 | R |
| 3,000+ | $7.50 | R |
The foldable care clipboard pocket size is easy to fold and prevents paper paper from wrinkling or getting wet. The folded clipboard the size of a nurse’s pocket doesn’t take up space. This foldable nurse clipboard is widely used in industry, transportation, medical school and office. It’s a great folding clipboard for nurses, nursing students, doctors and healthcare workers. Perfect for truck drivers, coaches, office workers, etc. who need to take notes while at work.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.5" x 4.3" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA714 |
| Theme | Education, Hospital, Office |











