Stainless Steel Fishing Pliers
$10.62
PLA702
Stainless steel fishing pliers offer multi-functional uses like cutting lines, removing hooks, and opening split rings.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $10.62 | R |
| 100 - 249 | $8.85 | R |
| 250 - 499 | $7.58 | R |
| 500 - 999 | $6.63 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.90 | R |
| 3,000+ | $4.85 | R |
Fishing Pliers One of the Essential Fishing Supplies It is a must-have item for fishing because it is often used in a variety of situations, such as cutting lines or removing fish hooks. These fishing pliers are multifunctional and can be used for a variety of purposes such as needle remover, split ring, opener, gun ball crushing, line cutter, sleeve crushing.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.69" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA702 |
| Theme | Cutting, Fishing, Handyman, Military, Outdoors |











