You can easily carry this fishing chair because of its foldable design for outdoor use; and it is comfortable to sit on because of its wide stool design.What it can give you is a heavy-duty fishing chair because of its exquisite workmanship; and it can make you more comfortable because it has cup holders and armrests.Constructed of oxford cloth material, it is durable.
| Color | Black, Blue, White, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 19.68" x 19.68" x 31.49" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA695 |
| Theme | Camping, Fishing, Hiking, Travel |













