Mini Calculator
$3.32
PLA688
A mini calculator with an extra LCD display, suitable for school and home use, featuring standard functions like addition, subtraction, fractions, percentages,
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $3.32 | R |
| 100 - 249 | $2.53 | R |
| 250 - 499 | $2.00 | R |
| 500 - 999 | $1.45 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.08 | R |
| 3,000+ | $0.85 | R |
Easy to read calculator with extra LCD display. Perfect Choice For School And Home Use. Material: ABS.Mini Cute calculator.Comfortable and durable buttons make use easy for people of any age including children.Standard Functions – With 6 functions including addition, subtraction, fractions, percentages and tax conversions this calculator is able to perform efficiently for everyone.
| Color | Blue, White, Sky Blue, Green, Red, Yellow, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.97" x 1.97" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 61 lbs |
| Product Number | PLA688 |
| Theme | Business, Holiday, Hotel, New Year, Office |











