Wooden Coffee Bean Measuring Spoon
$4.08
PLA684
A wooden coffee bean measuring spoon ideal for various kitchen measurements, including coffee, tea, sugar, and spices.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $4.08 | R |
| 100 - 249 | $3.70 | R |
| 250 - 499 | $2.97 | R |
| 500 - 999 | $2.10 | R |
| 1,000 - 2,999 | $1.65 | R |
| 3,000+ | $0.92 | R |
The wooden coffee bean measuring spoon will not scratch or damage the pots and pans. It is an ideal choice for the kitchen and can also be used for milk powder, tea and oatmeal.Power scoop can measure coffee, tea, sugar, flour, spices, supplements (protein powder, creatine, etc.). This measuring spoon can be placed in a coffee bag for easy access, very convenient.
| Color | Dark Brown, Light Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.69" x 1.85" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA684 |
| Theme | Hotel, Household, Kitchen, Office, Restaurant |











