These canvas wine bags are a great alternative to ordinary gift bags; they are ideal for toting and carrying around bottled beverages.Gift bottled wine and alcohol to friends or family for weddings, birthdays, anniversaries, housewarming parties, celebrations, and dinner parties; you can also use the canvas wine bag for retail, shops, and supermarkets.
| Color | White, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 19.62" x 3.54" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA680 |
| Theme | Beverage, Drinking, Travel |













