Your child will be the talk of the playground with the authentic Olive Kids design by Wildkin 14″ preschool backpack! Eye-catching patterns and a functional design come together to make this backpack for kids a fun addition to your child’s school and travel essentials. Two padded, adjustable shoulder straps and a padded back provide comfortable wear, while the durable top handle is perfect for hanging in a locker before heading to class.
| Color | Blue, Green, Red, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 13.77" x 11.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 49 lbs |
| Product Number | PLA671 |
| Theme | Camping, College, Education, Sports, Travel |











