This outdoor pocket blanket is completely durable and waterproof, a perfect companion for your adventures in nature. It can keep you dry from wet ground, and you can also use it as an improvised shelter from the rain or simply as an emergency pad.
| Color | Pink, Red, Black, Blue, White, Orange, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 40.0" x 55.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA662 |
| Theme | Household, Picnic, Travel, Winter |













