The clip with the screw on the back is easy to attach and does not easily fall off the items it is attached to. You can use the retractable lanyard with the clip attached to your belt buckles, bags, lanyards, backpacks and other portable bags.Metal zinc alloy design, corrosion-resistant, wear-resistant, durable, thickened steel. After tens of thousands of pulling attempts, the steel wire is not easy to break. Excellent quality can greatly improve the life of the high-performance key ring.
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.57" x 1.57" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA659 |
| Theme | Automotive, Construction, Handyman, Travel |











