The safety reflector pendant is designed with a reverse V bowtie design, and the exterior is made of waterproof and thick PVC material. With all kinds of bags and backpacks, you can travel in bad weather.With improved visibility and effectiveness at dusk and at night, the Super Bright Safety Reflector provides a better level of safety for you and your children on irresponsible and distracting driving.
| Color | Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.66" x 0.98" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA657 |
| Theme | Children, Cycling, Hiking, Safety, Travel |











