The frame of the swimming goggles has flexible silicone gaskets for a leak-proof seal. Soft eye area so no red spots and no discomfort.Clever design keeps your ears healthy,the ear plugs are connected to the swimming goggles to prevent water from entering your ear canals. In addition, the earplugs cannot be lost.Easily adjust to your size in seconds with the ratchet lashing strap and quick release buckle. No more pulling hair.
| Color | Blue, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.7" x 1.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 36 lbs |
| Product Number | PLA651 |
| Theme | Children, Eyewear, Swimming |











