Leather ID Badge Holder
$8.90
PLA647
A durable PU leather ID badge holder with a stainless steel lock catch for secure badge display in various professional settings.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $8.90 | R |
| 100 - 249 | $6.45 | R |
| 250 - 499 | $5.37 | R |
| 500 - 999 | $4.78 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.70 | R |
| 3,000+ | $3.18 | R |
This badge holder is made of PU leather, compared to plastic material, PU leather is much more durable and long lasting. Reliable stainless steel lock catch ensures the holder will not fall off.Applicable scenes: This badge holder is perfect for businessmen, staff, teacher, doctor, mailing carrier, waiter or anywhere you need a badge holder.
| Color | Yellow, Gray, Orange, Red, Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.13" x 2.75" x 0.39" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 36 lbs |
| Product Number | PLA647 |
| Theme | Business, Formal Event, Office, Organization, Trade Show |









