Pizza restaurants use a roller cutter like this one. The sharp blade makes a clean cut in any crust and, unlike using a knife, actually presses the crust and toppings together, keeping the toppings on your pizza.The angled wheel allows optimal comfort and performance when slicing hot pizza straight out of the oven. The built-in finger guard protects your hands from both the blade and the heat. The sleek design of the handle gives it a premium feel as well. The glossy ABS handle features a debossed logo as well as an ABS chrome plated bolster and endcap
| Color | Rose Gold/Black, Silver/Black, Silver/Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.35" x 0.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 36 lbs |
| Product Number | PLA646 |
| Theme | Cooking, Household, Party |











