Made of strong mesh material, this mesh backpack is lightweight and durable for carrying school supplies, swim gear, work files, or travel accessories. You can use it as a mesh bag for beach, school, work, library, museum, travel, parks, picnic, fishing, hiking, carnivals, etc.
| Color | Black, Blue, Gray, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 12.0" x 17.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA624 |
| Theme | Basketball, Club, Education, Organization, Yoga |









